FOTO GALERİFUTBOLMANŞETSPOR

Ahmet Özsoy, Göçmenköy-Doğan maçını yorumladı (Fotoğraflı)“Göçmenköy iyi bile direndi”

HAVADİS GAZETESİ – Süper Lig’in ikinci devresine buz gibi bir havada başladı. Meteorolojinin fırtına, buzlanma, don tehlikesi gibi hava tahminleri verdiği haftada ve günde hem Girne’de hem Lefkoşa’da 2 gece maçı vardı.

Lefkoşa’daki Göçmenköy-Doğan Türk Birliği maçı soğuğa rağmen mücadele bakımından, hatta heyecan bakımından kötü değildi.

Doğan’da Aydın ve Kenan’ın cezalı olmaları, adaya yeni getirilen ve 11’de maça başlayan Akanni’nin takım arkadaşlarını çok iyi tanımamasına rağmen 85 dakika forma giymesi gibi etkenleri üst üste koyduğumuzda Doğan’ın son 7 dakikada olsa bile 2 gol bularak galip gelmesi önemli kazanımdır.

Hem de bu kadar soğuk havada ve Göçmenköy’e karşı Lefkoşa’da…

Doğan gibi Göçmenköy’ün de dezavantajlı olduğu durumlar vardı. Henüz 1.dakikada Kenneth’in sakatlanarak oyuna devam edememesi, Rahmi’nin sakatlığı tam atlatamaması ve son 15 dakikada risk alınarak oyuna alınması Göçmenköy’ün belini büktü.

Kemal Uçaner’in hem ileri hem geri gidip gelemese de mücadelesi taktire şayan. John Okoli’nin savunmaya yardım etmemesi bir yana eski bitiriciliğinden uzak kalması Göçmenköy’e maçta puan aldırtmadı.

83’üncü dakikaya kadar diyebilirim ki Göçmenköy’ün yakaladığı pozisyonları Doğan yakalamadı ancak bundan sonuç alamadılar. Göçmenköy orta sahasında Ahmet Hatay ve Ahmet Coşkun ikilisinin sezonun ikinci devresinde etkili ve verimli olacaklarını düşünüyorum. Ahmet Hatay’ın biraz daha hücumda özgür oynaması durumunda Göçmenköylülere keyif veren goller ve asistler yapacağını bekliyorum ayrıca.

Doğan Türk Birliği’nde cezalı Aydın ve Kenan, sakatlığı yeni atlatan Çağrı Kıral ve Salih, yeni transfer edilen ancak son 5 dakika oyuna giren Ali Akbulut gibi isimleri sıraladığımızda ve Göçmenköy karşısına çıkan 11’i dikkate aldığımızda şampiyonluk yarışında keyifli bir mücadele izleyeceğimizin sinyalini veriyor gibi. Doğan’ın daha organize futbol oynamasını bekliyorum. Ayağa paslar, kanatlardan ataklar, ki ilk devre sağ kanattan çok verimli geldiler ancak ikinci devre ayni verimlilik yoktu, ve uzaktan atılan şutlar. Bu potansiyel Doğan takımındaki oyuncularda da teknik heyetinde de var ancak sahadaki oyun böyle görüntü vermiyor.


Diğer Haberler

Başa dön tuşu