KIBRISMANŞETSİYASET

Arıklı yeni hedefini açıkladı

Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı din gerçekleşen 3.Olağan Kurultay’da yeniden başkan seçilmesi sonrası açıklama yaptı.

Arıklı’nın açıklaması şöyle:

DEĞERLİ DAVA ARKADAŞLARIM,

Dün 3. Olağan Kurultayımızı yaptık.

Bana, kaybedenin olmadığı bu yarışı önde bitirme onuru verdiğiniz için sizlere bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Bu onuru bana yaşatan, hiç bir karşılık beklemeden gece gündüz uğraşan, benim bıraktığım propaganda boşluğunu dolduran ve böylece partisine ve bana sahip çıkan bütün isimsiz kahramanlarımı saygı ile selamlıyorum…

Artık bu yarış bitti. Şimdi hedefte, elimizde tuttuğumuz Ekonomi ve Enerji Bakanlığında önemli icraatlara imza atmak, Kıb-Tek başta olmak üzere ülkede yolsuzluğu meslek haline getirmiş olanların başına balyoz gibi inmek var.

Bilindiği gibi yakın bir tarihte erken genel seçimler var. Artık hedefimizde bu seçimlerden partimizi en güçlü Parti haline getirmek var.

Kurultay süreci geride kalmıştır. Kurultayımızda gergin bir kampanya olduğu bir gerçek. Bu kampanya süresince hepimiz bir takım istenmedik sözler söylemiş birbirimizi kırmış olabiliriz.

Kardeşlik hukuku içerisinde bu kırgınlıkları süratle geride bırakıp, açılan yaraları sarmamız gerekiyor.

Bunu yaparken de, bu süre içerisinde başka partilerden içimize sızan ve bizi birbirimize düşürmeye çalışan, bunda da büyük ölçüde başarılı olan bir kaç yüz ajan-provakatörü içimizden temizlememiz gerekiyor. Umarım biz göndermeden bu şahıslar kendiliklerinden bu gemiyi terk ederler.

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Yarın sayımı yapılacak Parti Meclisi oy sayımının ardından hafta içinde toplanacak Parti Meclisimiz yeni Genel Sekreterimizi ve MYK mızı seçecek…

Yeni yönetim, partimizi yeniden reorganize edecek ve partimizi daha da büyütecektir …

Bu duygu ve düşünceler içerisinde hepinize bir kez daha teşekkür ediyor ve sizleri Allaha emanet ediyorum.


Diğer Haberler

Başa dön tuşu