FUTBOLMANŞET

Çetinkaya Başkanı Tunalı, camiaya “uyanın” çağrısı yaptı

Süper Ligde geçtiğimiz gün oynanan Yenicami-Çetinkaya maçında, Yenicami taraftarlarının “Apoel kümeye” şeklindeki tezahüratları yapması gündemdeki yerini koruyor.
Haber sitemizin gündeme getirdiği bu tezahürata Çetinkaya camiası tepki gösterirken, kulüp Başkanı Ceran Tunalı da bugün bir açıklama yaptı.

Süper Ligde bu sezon kötü bir dönem geçiren ve sezonun bitmesine 3 maç kala, şu anda direk küme düşecek son 2 takımdan biri konumunda olan Çetinkaya’da kulüp Başkanı Ceran Tunalı son günlerde yaşananları değerlendirdi.
Tunalı kendine ait sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

“Efsane Çetinkaya camiası, son yıllarda üzerimize oynanmakta olan oyunları görmemek mümkün değildir. 2019-2020 sezonunun başlaması ile birlikte bu yıl daha bir organize olmuş bir kitle bize bunu bir o kadar daha belli etmiştir. Görülmekte olan bu kitle Çetinkaya’nın bir alt lige düşmesi icin ellerinden geleni yapmaktadır. Ancak bizimle uğraşmakta olan bu kişiler bilmelidir ki Çetinkaya’nın 1’ci lige düşmesi halinde (başaramayacaklar) kulübümüzün kurulduğu günden itibaren elde etmiş olduğu bütün başarıları da silecek anlamına gelmez. Çetinkaya bir tarihtir, Kıbrıs Türk futboluna yön veren bir kulüptür. Bizi her türlü ayak oyunları yapıp bir alt lige düşürebilirsiniz belki ama tarihimizi silemezsiniz. Bize APOEL yakıştırması yapanlar ve onlara alkış tutanlarada burdan belirteyim, sizin hayal ettiginiz APOEL ile oynama merakınız var ya biz onu gerçekleştirdik ve rüyanızda bile göremeyeceğiniz PAKOS şildimizi kulübümüze getirdik. Bize bugün bu yakıştırmaları yapanlar yakında bize alkış tutmaya da gelecek, ilerleyen günlerde gelen daveti da değerlendirip radikal kararlar almaya devam edeceğiz. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım bu zor günlerde elimizi taşın altına koyarak Çetinkaya’nın en iyi yerlere gelebilmesi icin burdayız. Herkes bilmelidir ki biz ne camiamızı ne de futbolcularımızı ezdirmeyecegiz. Biz kulubümüzün sadece iyi günde değil kötü gündede yanındayız. Siz ,kin ve nefret besleyenlere söylemek isterim ki siz bize vurduk sonra biz dahada güçleniyoruz. Çetinkaya camiasını hafife almamanızı size hatırlatmak isterim. Bu yazdıklarımı alıp başka yerlerede çekmeye çalışmayın çünkü hiç kimsenin gücü bizi birbirimize düşürmeye yetmez.
Merak etmeyin biz yıkılmayız, daha da güçlenerek, çogalarak geliyoruz bekleyin ve izleyin. Tarih bizi her türlü yazacak ama sizlerinde yazılan bu tarihde payı olmayacak zannetmeyin. Daha da güçlü bir şekilde pırıl pırıl,kaliteli ,gelmekte olan çocuklarimiz Çetinkaya’nın tarihini okurken sizleride unutmayacak.
Uyan ey Çetinkaya camiası, uyan ey Çetinkaya sayesinde bir yerlere gelmiş kişiler, uyan ey Çetinkaya camiasina kişisel sorunlardan dolayı dargın olanlar, şimdi gücenme, darılma zamanı değildir birlik olma zamanıdır. Bunu hep birlikte başaracağız.
Bunları yazarken ne mağlubiyetlerimize bahane arıyorum, ne de süper ligde mücadale eden takımların elde etmiş başarılarına gölge düşürüyorum. Hiç kimse başka yere çekmesin biz küme düşmeyiz bunuda bir kenara yazın başaramayacaksınız.
UNUTMAYIN BAŞKA ÇETINKAYA YOKTUR”

 Diğer Haberler

Başa dön tuşu