KIBRISMANŞET

DAÜ Kızılay Öğrenci Kulübü Yönetim Kurulu, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret ettiGAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI ARTER: KIZILAY’IN ÖNEMİ FELAKET GELDİKTEN SONRA DEĞİL, NORMAL ZAMANLARDA DA BİLİNMESİ GEREKİR

Doğu Akdeniz Üniversitesi Kızılay Öğrenci Kulübü Yönetim Kurulu, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret etti.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Doğu Akdeniz üniversitesi bünyesindeki Kızılay Öğrenci Kulübü Başkanı Taha Mazı ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Kulüp yönetim kurulu, belediye ve kulübün ortak projeler gerçekleştirilmesi adına Başkan Arter ile görüştü.

Başkan Arter, sıkıntılı günlerde halkın yanında olan Kızılay’ın öneminin, felaket geldikten sonra değil, normal zamanlarda da bilinmesi gerektiğinin önemli olduğuna vurgu yaparak, Kızılay Öğrenci Kulübü altında halka yardım için gönüllü olan gençleri kutladığını ifade etti.

Başkan Arter, yürütülen çalışmaların Gazimağusa Belediyesi ile iş birliği içerisinde sürdürülmek istenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek Gazimağusa Belediyesi’nin Kızılay gönüllüsü gençlerin her zaman yanında olacağını belirtti.

Kulübün üniversitede çok büyük değere sahip olduğunu kaydeden Başkan Arter, kulüp üyelerinin üstlendiği bu görevin öğrencilik dönemleri bittikten sonra da devamlılığının çok önemli olduğunu belirtti. Başkan Arter, Kızılay Öğrenci Kulübü’nün devamlılığı için de yeni gelen öğrencilerin katılımları ile sürdürülebilirliğin devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Ziyarette Kızılay Öğrenci Kulübü hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Taha Mazı, kulübün 2019 yılında 11 öğrenci ile kurulduğunu, Kızılay Öğrenci Kulünü’nün bugün 230 faal üyesi olduğunu belirtti. Mazı, kabulden ve desteklerden ötürü Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e teşekkür etti.


Diğer Haberler

Başa dön tuşu