KIBRISMANŞET

Demokrasi ve İrade yürüyüşü bu akşamSosyal medya üzerinden örgütlenen “Demokrasi ve İrade Platformu” bugün Lefkoşa’da “Demokrasi ve İrade” yürüyüşü düzenliyor.

Yürüyüş, saat 18.00’de, Dereboyu olarak anılan Mehmet Akif Caddesi’nin Citroen Kavşağı’ndan başlayacak. Cadde üzerinden İnönü Meydanı’na yürünecek.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve sonrasında yaşananlar için sokağa ineceğini duyuran Platform, halkı iradesine ve demokrasisine sahip çıkmaya çağırdı.

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda, “Her şeye rağmen, bu ülke farklı görüşten insanların birbirine hoşgörü ile bakabildiği, vicdanların ve akılların susturulamadığı bir ülke olagelmiş ve bundan sonra da olmaya devam edecektir. Kıbrıs Türk halkı, nereden gelirse gelsin kendi iradesine ve demokrasisine yapılan hiçbir müdahalenin hoş görülmeyeceğini ve halk vicdanında asla kabul edilmeyeceğini, yeri geldiğinde yağmur altında yürüyerek, yeri geldiğinde de başbakanları sandıkta bırakarak göstermiştir” ifadelerine de yer verildi.

4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da eşi Meral Akıncı ile birlikte yürüyüşe katılacağını sosyal medya hesabından duyurdu.

Öte yandan Milletvekili Serdar Denktaş ve LTB Başkanı Mehmet Harmancı da sosyal medya üzerinden yürüyüşü katılacaklarını belirtenler  arasında yer aldı.


Diğer Haberler

Başa dön tuşu