KIBRISMANŞETSİYASET

Ersin Tatar: ”Dünden bugüne nasıl geldik iyi bilmeliyiz”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak, Türkiye’den KKTC’ye deniz altından borularla su temin edilmesi projesinin en önemli adımı olan Anamur’daki Alaköprü Barajı’nın temelinin atılışının 10’ncu yıl dönümü olduğunu ifade etti.

Tatar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

‘Bugün ” ASRIN PROJESİ” olarak nitelendirilen Türkiye’den KKTC’ye deniz altından borularla su temin edilmesi projesinin en önemli adımı olan Anamur’daki Alaköprü Barajı’nın temelinin atılışının 10’ncu yıldönümü. Bugün ayrıca Ulusal Birlik Partisi Onursal Başkanı Sayın Derviş Eroğlu’nun doğum günü…Bizler 2009 yılında Sayın Eroğlu’nun kabinesinde Bakan olarak yer alırken Parti Seçim Bildirgemizde olduğu gibi Hükümet programımızda da KKTC’ye Türkiye’den su temin edilmesi projesi yer alıyordu. Sayın Eroğlu bu projeye büyük önem atfetti.

Sonra rahmetlik Sayın İrsen Küçük Başbakan oldu ve o da bu proje ile bizler gibi özel olarak ilgilendi. Bu proje hızla ilerledi ve Anavatan Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük ilgi ve destekleri ile gerçekleşti. KKTC’nin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak ” ASRIN PROJESİ” 28 Ekim 2015’te açıldı. BUGÜN ARTIK SU SORUNUMUZ YOK…GÜZELYURT VE MESARYA OVALARINA BU SUYUN NASIL VERİLECEĞİNİ KONUŞUYORUZ…Dünden bugüne nasıl geldik iyi bilmeliyiz. Anavatan Türkiye ile yürümeye devam etmeliyiz. Bu vesile ile bir kez daha Sayın Erdoğan’a yeniden teşekkürlerimizi sunar, 3’ncü Cumhurbaşkanımız Sayın Derviş Eroğlu’na sağlıklı, nice yaşlar diler, Sayın İrsen Küçük’ü rahmetle anarım‘Diğer Haberler

Başa dön tuşu