DÜNYADAN

FBI, cansız bedeni 1974’te bulunan kadının kimliğini yaklaşık 50 yıl sonra tespit etti

FBI, cansız bedeni 1974’te bulunan kadının kimliğini yaklaşık 50 yıl sonra tespit etti

Terry’nin iki eli de kesilmiş, kafatasının sol tarafı ezilmiş ve kafası neredeyse vücudundan ayrılmıştı. Müfettişler, kurbanın cesedi bulunduğunda üç haftadır ölmüş olduğunu düşünüyor.

Aynı zamanda müfettişler kadının “askeri tahkim küreğine benzer bir aletle” öldürüldüğüne inanıyor.

Massachusetts eyaletinin başkenti Boston’daki FBI, Terry’nin DNA analizi, soy araştırması ve tarihi kayıtların kullanımını birleştiren bir süreç olan adli genetik kimliklendirme kullanılarak teşhis edildiğini belirtti.

FBI’ın Boston Bölümünden Sorumlu Özel Ajan Joe Bonavolonta pazartesi düzenlenen basın toplantısında, “Bu, faili meçhul cinayetler için yeni ipuçları oluşturabilecek ve kimliği belirsiz kurbanların teşhis edilmesini sağlayabilecek eşsiz bir yöntem” dedi.

Şüphesiz ki bu büyük bir gelişme ve bizi soruşturmada katili belirlemeye yaklaştıracağını umuyorum.

Bonavolonta, “Vahşice bir ölümdü. Son 48 yıldır Massachusetts Eyalet Polisi ve Provincetown Polis Departmanı müfettişleri; mahalle incelemeleri, binlerce kayıp kişi vakasının incelenmesi, kilden yüz yapılandırması ve gençleştirme çizimleri de dahil çeşitli yollarla kurbanı tanımlamak için yorulmadan çalıştı” sözleriyle devam etti.

Bonavolonta “bir kız evlat, kardeş, teyze, eş ve anne” olarak tanımladığı kurbanın, o temmuzda Cape Cod’a neden geldiğinin FBI için hâlâ netleşmediğini söyledi.

Cape and Islands Bölge Savcısı Michael O’Keefe gazetecilere yaptığı açıklamada, katilin ölmüş olma ihtimali olsa da müfettişlerin halen yaşadığını varsaymaya devam edeceklerini söyledi.

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Deniz Sutaş


Diğer Haberler

Başa dön tuşu