MANŞETSPORTRİATLON

Hedef Ironman 70.3 Türkiye finişi

Antalya’da yapılacak Ironman 70.3 Türkiye yarışına ülkemizden Ares Spor Kulübü triatletleri Cem Dağdelen ve Erkan Uyar da katılacak.

Triatlon sporunun en zorlu ikinci mesafe yarışı olan Ironman 70.3 şampiyonası hafta sonu Türkiye’de yapılacak. Pandemi nedeniyle dünyanın birçok yerlerinde iptal olan Ironman yarışlarının Türkiye etabı ertelenmedi.

Çeşitli pandemi kuralları çerçevesinde organize edilecek olan Ironman Türkiye şampiyonasında ülkemizden Ares Spor Kulübü triatletleri de yarışacak. Ares triatletleri Cem Dağdelen ve Erkan Uyar Ironman 70.3 Türkiye’de Cumartesi günü finişe ulaşmak için ter dökecek.

2021 yılında Amerika’da yapılacak Ironman 70.3 Dünya Şampiyonası’na 40 slot verecek olan Ironman Türkiye yarışmasında Ares triatleti Cem Dağdelen daha önce slot alma başarısı göstermişti ve Güney Afrika’da yapılan dünya şampiyonasında yarışmıştı.

Ares triatletleri Cem Dağdelen ve Erkan Uyar 1 Kasım Cumartesi sabahı Antalya Belek’teki Kadriye Plajı’nda başlayacak ve Land of Legend’s otelinde sona erecek yarışta 1.9 kilometre yüzecek, 90 kilometre bisiklet sürecek ve 21.1 kilometre koşarak en hızlı şekilde finişe ulaşmaya çalışacak.

Cem Dağdelen ve Erkan Uyar Çarşamba günü aktarmalı uçakla gidebildikleri Antalya’da bisikletlerini kurarak deneme sürüşü yaptılar ve yarışa kayıtlarını gerçekleştirdiler. Ironman 70.3 Türkiye yarışmasında pandemi tedbirleri çerçevesinde sporculara teknik toplantı ile sunum yapılmayacak.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu