HENTBOLKIBRISSPOR

Hentbolda kadınlarda UKÜ, erkeklerde GG kupanın sahibi oldu

Federasyon Kupası final karşılaşmalarında kadınlarda UKÜ, erkeklerde ise GG kupanın sahibi oldu

Kadınlarda UKÜ, Erkeklerde GG

Hentbol Federasyon Kupası finalinde kadınlarda Levent’i mağlup eden UKÜ ile erkelerde UKÜ’yü mağlup eden Gençlik Gücü takımları kupanın sahibi oldu. UKÜ Levent karşısında 41-38 galip gelerek kupanın sahibi olurken, erkeklerde ise 26-24’lük skorla UKÜ’ni mağlup eden Gençlik Gücü takımı gecenin kazananı oldu.

UKÜ tecrübesi ile:41-38

Gecenin ilk karşılaşmasında kadınlarda UKÜ ile Levent takımları karşı karşıya geldi. İlk devresini 25-17 önde kapatan UKÜ ikinci yarıda zorlansa da tecrübesi ile maçı 41-38 önde kapatarak kupanın sahibi oldu. Levent takımında Nisan kaydettiği 12 golle maçın skorer ismi olurken, UKÜ takımında Aysel maçın oyuncusu seçilen isim oldu.

Düellonun galibi GG: 26-24

Gecenin ikinci karşılaşmasında erkeklerde Gençlik Gücü ile UKÜ bir araya geldi. Maçın başından sonuna büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmayı kazanan taraf Gençlik Gücü oldu. İlk devresini 12-11 UKÜ karşısında önde kapatan Gençlik Gücü karşılaşmayı 26-24 kazanarak kupanın sahibi oldu. UKÜ takımında Fatih 7 golle maçın adamı olurken, GG takımında kaleci Şemsi maçın oyuncusu seçildi.


Diğer Haberler

Başa dön tuşu