AKTÜELMANŞET

Kanunsuz uyuşturucu ve sokağa çıkma yasağı ihlallerinden tutuklamalarPolis Basın Subaylığı haberleri

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU
1.         08.05.2020 tarihinde, saat 16:30 sıralarında,  Boğazköy’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından şüpheli vaziyette görülen D.Ö.(E-29)’nün üzerinde yapılan aramada, yaklaşık 10 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

  1. 09.05.2020 tarihinde, saat 01:30 sıralarında, Lefkoşa’da Ahmet Mutallip Caddesi üzerinde, devriye halindeki bir polis ekibi tarafından kaldırım üzerinde park halinde bulunan aracı içerisinde şüpheli halde görülen H.A.(E-24)’nın üzerinde ve aracında yapılan aramada; yaklaşık 2 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde içerdiğine inanılan yeşil reçeteye tabi toplam 42 adet hap bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

İLAÇ VE ECZACILIK YASASINA AYKIRI HAREKET
08.05.2020 tarihinde, saat 22:00 sıralarında, Lefkoşa’da Özker Özgür Caddesi üzerinde devriye halinde bulunan bir polis ekibi tarafından, şüpheli halde görülen M.M.M.(E-25) ve Y.D.A.(E-28)’nın, kullanımlarında bulunan araçta yapılan aramada, yeşil reçeteye tabi 457 adet Rivotvil marka hap bulunarak emare olarak alınmışlardır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI İHLAL

08  – 09 Mayıs 2020 (saat 06:00’ya kadar) tarihleri arasında, ülke genelinde polis tarafından yapılan denetimlerde; 13 kişinin gece saat 21:00’den sonra olmak üzere sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği, sokağa çıkan 11 kişinin yasağa rağmen maske takmadığı,  yurt dışından ülkeye giriş yapan 1 kişinin yasal emirlere uymayarak sokağa çıkarak karantina kurallarını ihlal ettiği, Bakanlar Kururlu tarafından sadece ekmek imalatına izin verilen bir işletmenin pide bölümünü faal hale getirip satış yaptığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

 


Diğer Haberler

Başa dön tuşu