KIBRISMANŞETSPORTRİATLON

Kaplıca’da triatlon rüzgarı esti







Triatlon Federasyonu tarafından düzenlenen sezonun üçüncü triatlon yarışı Kaplıca’da gerçekleşti.

Sprint ve olimpik mesafelerde düzenlenen Kaplıca Gençlik Triatlonu’nda 43 bireysel, 9 takım olmak üzere toplam 71 kişi mücadele etti.

Kaplıca denizinin alışıldık dalgalı deniz parkurunda yüzen sporcular daha sonra Tatlısu istikametine doğru olan yokuşlu inişli yolda bisiklet sürdü ve deniz kenarındaki yine yokuşlu inişli eski toprak yolda koşarak finişe ulaşmaya çalıştı.

750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet ve 5 kilometre koşudan oluşan Sprint mesafede kadınlarda Tüfekçi’den Mine Devrim, erkeklerde Aspava’dan Ekrem Kaide birinci geldi.

1.5 kilometre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşu parkurundan oluşan olimpik mesafe yarışı ise son zamanların en heyecanlı çekişmesine sahne oldu. Kadınlarda Ares’ten Ayşa birinciliği elde ederken, erkeklerde de yine Ares’ten Buğra Korahan saniyeler farklı ile zafere ulaştı.

Yarış sonrası düzenlenen törende dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Mete Topçu, Gençlik Dairesi Müdürü Hasan Eren ve Spor Dairesi Amiri Sertaç Bozatlı takdim etti.

Yarış sonuçları şöyle oldu:

Olimpik Mesafe Sonuçları

Erkekler

1.Bugra Korahan              (Ares S.K.)          2:14:32.1

2.Berk Bağrıkara              (Aspava S.K.)     2:14:53.5

3.Hüseyin Arhan              (Ares S.K.)          2:15:45.6

4.Kemal Elektrikçi            (Ares S.K.)          2:18:07.1

5.Şevki Ahcıhoca             (Aspava S.K.)     2:23:21.3

6.Emre Özbilge               (Ares S.K.)          2:29:00.2

7.Emre Yazıcı                  (Tüfekçi S.K.)     2:29:06.9

8.Yankı Karadağlı            (Aspava S.K.)     2:35:50.7

9.Onur Istillozlu                (Tüfekçi S.K.)     2:41:18.5

10.Erkan Uyar                  (Ares S.K.)          2:46:21.0

11.Cemal Abohorlu          (Aspava S.K.)     3:06:23.7

12.Mustafa Korkut          (Aspava S.K.)     3:10:31.2

 

Kadın

1.Ayşa Küçükakça           (Ares S.K.)          2:40:34.0

 

Sprint Mesafe Sonuçları

Erkekler

1.Ekrem Kaide                  (Aspava S.K.)     1:09:08.8

2.Mehmet Korkut             (Aspava S.K.)     1:11:58.3

3.Murat Çiftci                    (Aspava S.K.)     1:12:07.4

4.Hasan Sineli Eratlılar     (Aspava S.K.)     1:13:32.5

5.Emir Turalı                     (Aspava S.K.)     1:17:38.3

6.Yusufcan Şensoy          (Ares S.K.)          1:18:47.6

7.Dinçer Şoföroğlu           (Tüfekçi S.K.)     1:18:54.3

8.Özgür Eroğlu                  (Aspava S.K.)     1:19:12.3

9.Deniz Kalibcioglu           (Ares S.K.)          1:19:18.7

10.Erim Debreli                 (Ares S.K.)          1:19:37.7

11.Özgü Özyiğit                (Tüfekçi S.K.)     1:19:47.1

12.Ersun Hasan                (Tüfekçi S.K.)     1:20:05.5

13.Ali Dükyancı                 (Tüfekçi S.K.)     1:20:54.9

14.Görkem Bulunç            (Ares S.K.)          1:21:31.9

15.Mustafa Aslan              (Tüfekçi S.K.)     1:22:02.0

16.Kerem Güneser            (Tüfekçi S.K.)     1:23:34.3

17.Murat Mehrubeoğlu       (Aspava S.K.)     1:26:37.1

18.Enis Alcici                      (Ares S.K.)          1:26:53.9

19.Ferhat Bakay                 (Tüfekçi S.K.)     1:28:02.8

20.Sermet Buran                (Tüfekçi S.K.)     1:31:13.9

21.Serkan Benzinci             Ferdi                     1:35:01.2

22.Ahmet Iskender              Ferdi                     1:35:03.1

23.Aleksey Shchukin           Ferdi                     1:35:59.7

24.Mahmut Fehmioğlu         (Ares S.K.)          1:40:02.0

25.Hasan Karşılı                  (Tüfekçi S.K.)     1:43:45.7

26.Doğuş Arman                 (Tüfekçi S.K.)     1:43:49.2

 

Kadınlar

1.Mine Devrim                    (Tüfekçi S.K.)     1:25:14.0

2.Püren Eda Gözer            (Ares S.K.)          1:29:51.5

3.Buse Bağrıkara              Ferdi                     1:59:34.5

4.Pembe Abohorlu            (Aspava S.K.)     2:16:04.8

-.Zeynep Duzenli               Ferdi                     DNF


Diğer Haberler

Başa dön tuşu