KIBRISMOTOR SPORLARI

Parkur startı bugün saat 10.03’te

Basel KKRŞ Chase Rallisi Start Aldı

2021 Basel Holding Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı, Chase Grup sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Dün Zet Karting‘in tekrardan kapılarını açması ile başlayan Chase Rallisi’nin servis alanı, Start ve Podyum Seremonisi de yine Zet Karting’de olacak.

Ralli, eski şampiyonların açılış töreninde karting yarışı gerçekleştirmesinin ardından Şampiyonada yarışacak 17 aracın ve 1.gün Özel Etap 1’de Zet SSS katagorisinde yarışan 4 aracın; toplamda 21 yarışcının katıllımı ile 17:00 da start aldı.

İlk günün en hızlısı Rauf Denktaş – Mehmet Mişon ikilisi olarak pistin en hızlı zaman ödülü olan “Zeka Özteknik Best Time” kupasını aldılar.

Sınıflara göre dağılımda ilk günün sınıf birincileri; Sınıf 2’de Rauf Denktaş – Mehmet Mişon, Sınıf 1’de Buğur Kambillili – Niyazi Yorgancıoğlu, Sınıf N’de Barış Kalfaoğlu – Rasim Çetinkaya, Sınıf R’de Önder Zaim – Emre Üngüner ve Sınıf 3’de Mahmut Özer – Ali Burhan oldular.

Bugün toplamda 7 Özel Etap geçişi ile devam edecek.

Yarış bugün saat 10:03’de Özel Etap -2 olan Kozan-1 ile başlayıp, güvenlik sebebi ile iptal edilen Şirinevler etabı yansıra güncellenen programa göre sırasıyla; 11:06’da Aktepe-1, 11:59’da Aktepe-2 den sonra ekipler servis sonrası mücadeleye 13:52’de Kozan-2, 14:55’de Aktepe-3, 15:48’de Aktepe-4 ve son olarak Özel Etap-8 Zet KARTİNG (SSS) ile tamamlanacaktır.

Organizasyon’un ödül töreni 17:30 ’da podyum seremonisiyle yine Zet Kartinde son bulacak.

Fotoğraflar: Mustafa Şenal


Diğer Haberler

Başa dön tuşu