DÜNYADAN

Rus YouTuber, gelen bağış üzerine hamile kız arkadaşını öldürdü

Rusya'da Stas Reeflay isimli bir YouTuber, bir izleyicisinin 1.000 dolar teklif etmesi üzerine hamile olan kız arkadaşını, sadece iç çamaşırlarıyla balkona kapattı. Moskova soğuğunda hipotermi geçiren kadın, birkaç saat içerisinde hayatını kaybetti. Talihsiz kadının ölümü, canlı yayına doğrudan yansıdı.

YouTube ve diğer platformlarda yaptığı yayınlarla para kazanmaya çalışan Stas Reeflayisimli bir Rus, seyircilerinin gazına gelerek hamile olan kız arkadaşını sadece iç çamaşırlarıyla balkona kitledi. Rus haber kaynaklarından edinilen bilgilere göre bir izleyici, kadının balkona iç çamaşırlarıyla kitlenmesi karşılığında 1.000 dolar ödeme yapacağı sözünü vermişti. Bunun üzerine isteneni yapan cani 1.000 doların sahibi olurken, kız arkadaşı ve bebeklerinin de katili olmuş oldu.

Reeflay’in son hamlesi, bir ilk değildi. Daha önce de talihsiz kadına eziyetler eden cani, bir seferinde de kız arkadaşının yüzüne biber gazısıkmıştı. Üstelik biber gazı olayı da yine para için yapılan bir şeydi. Başka bir deyişle hem bu YouTuber hem de takipçileri zaten sadistti. Bu sadizmin sonu ise ne yazık ki hem bir kadının hem de doğmamış bebeğin ölümüne yol açtı.

Olayın daha da ilginç yanı, bu olaylar yaşanırken Reeflay’in fazlasıyla sakin oluşuydu. 28 yaşındaki hamile kadın Valentina Grigoryeva’yı saatlerce, üzerinde sadece iç çamaşırlarıyla balkona kitleyen adam, süreç boyunca yayın yapmaya devam etti. Bir süre sonra kadını baygın halde bulan, hiçbir şekilde özenmeden taşıyan Rus YouTuber, kadın canını verirken de hiçbir şey yokmuş gibidavranmaya devam etti.

Hipotermi geçiren kadını yayında görünecek şekilde yatıran YouTuber, kadının ısınması için üzerine battaniyeörttü. Bir süre daha yayın yapmaya devam eden Reeflay, kadının iyi olmadığını anladıktan sonra sağlık ekiplerinden yardım istedi. Bu süreçte de hiçbir şey yapmayıp, kadının nabzının olmadığını tespit eden ve bunu takipçileriyle paylaşanYouTuber, sağlık ekipleri geldiğinde bile yayına devam etti.

Adli tıp uzmanları tarafından yapılan açıklamalara göre, kadının ölüm nedeni hipotermi. Yani kadının vücut sıcaklığı 35 santigrat derecenin altına düşmüş, bu da ölüme yol açmıştı. Olayın üzerine göz altına alınan YouTuber, artık cinayetle suçlanıyor ve soruşturması da devam ediyor.


Diğer Haberler

Başa dön tuşu