MANŞETSPORVOLEYBOL

Voleybolda büyük erkekler final serisi başlıyor

Çamlıkspor-DAÜ karşılaşacak

 

Voleybolda büyük erkekler final serisi müsabakaları 2 Kasım 2020’de başlıyor. Covid 19 salgını nedeni ile tamamlanamayan 2019-2020 final serisi müsabakalarının ilki 2 Kasım 2020 saat 19.00’da Mağusa Arena’da Çamlıkspor ile DAU arasında oynanacak. Serinin ikinci karşılaşması 4 Kasım çarşamba akşamı Lala Mustafa Paşa Spor Sarayında saat 19.00 da 3. Karsilasma 6 Kasim Cuma aksamai saat 19.00 da Magusa Arena da oynanacak. Seriye GMBÇS 1-0 önde başlayacak.  2019-2020 şampiyonluğuna ulaşmak için herhengi bir takimin 3 e ulaşması gerekiyor.

Müsabakaların sağlık güvenliği açısından müsabakada görev alacak olan sporcu , antrenör , hakem ve kulüp yönetimlerine verilen 8 kişilik kontenjanda yer alan herkese PCR testleri yaptırıldı. Belirtilen kişiler dışında müsabakalara seyirci alınmayacak. Müsabakaların oynanacağı salonlarda gerekli hijyen şartları sağlanmış ve salona girişte ısı kontrolleri yapılacak. Müsabaka esnasında yedek sporcular için gerekli sosyal mesafe kosulları oluşturulmuştur.

Kaya ” Covid 19 salgını  nedeni ile tamamlanamayan 2019-2020 sezonu büyük erkekler final serisi alinan tedbirler ile bu akşam başlayacak. Federasyon olarak 9 günlük süreç içerisinde oynanacak olan bu müsabakalarda görev alacak herkesin PCR testleri yapılmış olup salon hijyen koşulları sağlanarak bu müsabakaları oynatıp sezonu tamamlayacağız.  Bu müsabakaların seyri esnasında doğabilecek aksaklıklar ve iyi yönler değerlendirilerek 2020-2021 sezonunun başlama tarihi ile ilgili olarak daha sağlıklı bir karar üretilecektir. Bilindiği gibi lig uzun süreli bir maratondur .Uygulanışı ve alınacak tedbirler daha kapsamlı ve uzun sürelidir. Ülkenin salgın gidişatı devamli takip edilerek değerlendirmeler yapılmaktadır. Her zaman olduğu gibi ülke sporu için en sağlıklı kararları üretmeye çalışıyoruz”.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu