KIBRISMANŞET

3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü kutlandı3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü kutlandı

 

Cafe Down’un da bünyesinde yer aldığı İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi, Gazimağusa Suriçi’nde 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü dolayısıyla bir takım etkinlikler düzenledi.

Düzenlenen etkinliklerde gençler hem eğlendiler hem de bugüne özel mesajlar verdiler.

 

İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü’nü kutladı. Aynı zamanda 10’uncu kuruluş yıl dönümünü de kutlayan Rehabilitasyon Merkezi, “Sevgiyle yaptık, sanatla karıştırdık” sergisini de katılımcılarla buluşturdu.

Gazimağusa’da Bandabuliya’da yer alan etkinliğe, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, Başbakan Yardımcısı Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Murat Küçüközdemir ile çok sayıda katılımcıyer aldı.

İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi Sorumlusu Atakan Alasya etkinlikler sırasında yaptığı konuşmasında, 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü kapsamında düzenlenen farkındalık etkinliklerine katılım için herkese teşekkür ederek, merkezin 10’uncu yılını da kutladı.

Hem 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü’nü hem de kuruluş yıl dönümünü kutlayan İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin etkinliklerine katılan Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Murat Küçüközdemir ise güne özel açıklama yaptı. Kuruldukları günden bu yana çeşitliodaklarda halkın farkındalığı için birçok çalışma yaptıklarını söyleyen Küçüközdemir, İrfan Nadir’e bağlı olan ve gençlerin rehabilite olabilmeleri için Kuzey Kıbrıs Turkcell’in de destekleriyle yıllar önce hayat bulan Cafe Down’un bu çalışmalar kapsamındaki yeri ve önemine de değindi. Bu özel farkındalık gününü kutlayan Murat Küçüközdemir, sergiyi gezdikten sonra Rehabilite Merkezi Sorumlusu Atakan Alasya’ya Turkcell’in her zaman yanlarında olduğunu ifade etti.

 
Diğer Haberler

Başa dön tuşu