KIBRISMANŞETSİYASETSPOR

Bakanlar Kurulu sonrası Başbakan açıklama yaptı

Başbakan Ersan Saner başkanlığında bugün toplanan Bakanlar Kurulu dün akşam Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı kapanma dahil tüm kararlarını masaya yatırdı ve Başbakan az önce yeni açıklama yaptı.

Başsavcı Sarper Altıncık’ın da katıldığı Bakanlar Kurulu toplantısı yaklaşık 4,5 saat sürdü ve toplantı sonrası Başbakan Ersan Saner açıklama yaptı. Saner az önce sona eren Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında şu açıklamalarda bulundu:

“Bulaşıcı Hastalıklar Yasası altında Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin 11 Ocak 2021’de aldığı kararlar göz önünde bulundurularak Sağlık Bakanı Ali Pilli bu yönde bir çalışma yapıp, hemen Resmi Gazete’de yayınlanması için kararlar üretmesi kararını aldık.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu ile birlikte bu kararlar yeniden değerlendirilecek. Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu aldığı kararları çok önemli olduğunu belirtmek isterim ve hepsine teşekkürü bir borç bilirim.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin dün aldığı kararlar Sağlık Bakanı Dr.Ali Pilli ile birlikte yeniden değerlendirilecek ve bazı revizeler yapılarak yeniden açıklanacak ve Resmi Gazete’de yayınlanacaktır.


Diğer Haberler

Başa dön tuşu