KIBRISMANŞETSİYASET

Berova: Önce ‘vatan’ sonra da ‘parti’ olarak değerlendirmeliyizBerova: Önce ‘vatan’ sonra da ‘parti’ olarak değerlendirmeliyiz

UBP Milletvekili Özdemir Berova, ülkede yaşanan gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulunarak, bir krizin var olduğunu ancak bu krizin sadece UBP içerisinde olduğunu ifade ederek, oluşan krizin önce ‘vatan’ sonra da ‘parti’ olarak değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Özdemir Berova, BRT ekranlarında yayınlanan ve Levent Kutay’ın hazırlayıp sunduğu ‘50+1’ programına katıldı.

UBP Milletvekili Resmiye Canaltay’ın Meclis Başkanlığı adaylığının Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda reddedilmesinin ardından Başbakan Ersan Saner, Meclis kürsüsünden erken seçim çağrısı yapmıştı.

Muhalefetten ve hükümet ortaklarından tepkiler gelmeye devam ederken, UBP Milletvekili Berova, açıklamalarda bulundu.

Berova, “Üzüldüğümüz bir hadise yaşandı. Ortada bir kriz vardır. Oluşan krizi önce ‘vatan’ sonra da ‘parti’ olarak değerlendirerek, bu süreci az hasarla atlatmak ise temel hedef olmalıdır” ifadelerini kullandı.

“UBP BU KRİZİ DE ATLATACAKTIR”

Pandemi süreci içerisinde böyle bir kriz yaşanmasını arzu etmediklerini dile getiren Özdemir Berova, “UBP pek çok kriz yaşamış bir partidir. Bu krizi de diğer krizler gibi atlatacaktır. Başbakanın yapacağı istişareler çok önemlidir” dedi.

UBP-DP-YDP hükümetinin bir erken seçim hükümeti olarak kurulduğunu da hatırlatan Berova, “Seçim tarihi, Ekim olarak istişare edildi” diyerek bugünden itibaren daha da öne çekileceği hususunun konuşulmaya başlanacağını söyledi.

“ESAS TEMEL OLAN ÜLKEDİR”

İlk olarak bütçenin geçirilmesi gerektiğine de dikkat çeken Berova, önce aklıselim olmak, sonrasında ise sabırlı olmak gerektiğine vurgu yaptı.

“Esas temel olan ülkedir. Parti içerisinde birtakım sıkıntılar olabilir. Açık değil, kapalı kapılar ardında yapılmalıdır” sözlerini kullanarak, UBP’nin bugünü de en iyi şekilde atlatacağını ifade etti.

Meclis Başkanlığı seçiminin “kapalı kapılar ardında olduğunu” savunan UBP Milletvekili Berova, kimin ne yaptığının bilinmediğini dile getirdi.

“ERKEN SEÇİM AMACI İLE KURULMUŞ OLAN BİR HÜKÜMETTİR”

Berova, önümüzdeki günlerde, bir yol haritası çizileceğini aktararak, şunları söyledi:

“Ortaya çıkan durum nettir. Bir kriz vardır ve UBP bu krizi çözmekle mükelleftir. Hükümet krizini oluşturabilecek bir hükümet değildir. Hedefi belli olan bir hükümettir. Bu hükümet erken seçim amacı ile kurulmuş olan bir hükümettir. Günün sonunda bu hükümet seçime hazırlanarak, girmek zorunda olan bir hükümettir.”

“EN TEMEL GÖREV BÜTÇEYİ GEÇİRMEK”

Özdemir Berova, diğer siyasi partilerle bir görüşme yapılacağını belirterek “Muhalefet, amansız bir şekilde UBP’ye karşı saldırıya geçmiştir… Parti içerisinde bunu istişare edeceğiz. Nisan, Ekim ayı arasında bir seçim olması çok çok yüksektir. Pandeminin gidişatı da oldukça önemlidir. Önce bugünkü durumu aşmamız gerekir.  En temel görev bütçeyi geçirmektir” ifadelerine yer verdi.


Diğer Haberler

Başa dön tuşu