EĞİTİMKIBRISMANŞET

KTOEÖS ve KTÖS yarın Eğitim Bakanlığı önünde eylem yapacakKTOEÖS ve KTÖS yarın Eğitim Bakanlığı önünde eylem yapacak
Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası ve Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası yaptıkları ortak açıklama ile yarın saat 11.30’dan itibaren eğitim Bakanlığı önünde eylem yapacaklarını duyurdu.

KTOEÖS ve KTÖS’den yapılan ortak açıklama şöyle:

Öğretmen düşmanlığına soyunan Nazım Çavuşoğlu aldığı talimatlar doğrultusunda öğretmen haklarını gasp etmek için diktatörce tavrından vazgeçmiyor!
2 Ağustos Salı günü öğretmenlerimizin kararlı direnişi sonucunda yapılamayan Yüksek Danışma Kurulu toplantısının aynı gündemle 5 Ağustos 2022, Cuma günü (Yarın) saat 13:00’de Eğitim Bakanlığında yapılacağı sendikalarımıza bildirilmiştir.
Eğitim Bakanı sendikalarımızla istişare yapacağı taahhüdüne rağmen “Ben Yaparım Olur” yaklaşımında ısrar etmektedir. Bilinmelidir ki öğretmene yönelik bu tavrını değiştirmezse, okullarımız eylemlerle açılacaktır.
Nazım Çavuşoğlu, eğitimde çözülmesi ivedi dağ gibi sorunlar ortada dururken, öğretmen haklarına saldırmayı tercih etmiştir. Öğretmenin direnişi belli ki hükümeti korkutmuş, bu nedenle toplumsal muhalefet öğretmen üzerinden susturulmaya, sindirilmeye çalışılmaktadır.
5 Ağustos 2022, Cuma (Yarın) sesimizi en güçlü şekilde duyurmak, dayatmaları, haklarımızın gasp edilmesini kabul etmeyeceğimizi tekrardan ortaya koymak için TÜM ÖĞRETMENLERİMİZLE 11:30’dan itibaren
Eğitim Bakanlığı önünde olacağımızı belirtiriz.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu