KIBRISMANŞETSİYASET

Şahiner: HP vekilinin tavrı hoş değil

CTP Milletvekili Salahi Şahiner, hükümet kurma çalışmaları sırasında HP’nin tavrını eleştirdi.

CTP Milletvekili Salahi Şahiner, BRT’de 14. Saat programına katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte CTP Milletvekili Şahiner’in söylediklerinden öne çıkan başlıklar:

“TALEP HP’Lİ VEKİL TARAFINDAN GELDİ”

“Olayın çıkış noktası tamamıyla Halkın Partisi’nin tarafından gelmesinden kaynaklanmıştır. Halkın Partisi’nin ilk çıkış noktası maalesef Erhürman’ın yerine başbakanlık için ismi geçen milletvekili arkadaşımızın öyle bir talebi olmamasına rağmen Halkın Partisi kaynaklı bir vekil tarafından ortaya çıkarılmasıdır. Bu hoş bir tavır olmamıştır.”

“PARTİ BAŞKANI ÖZERSAY İKEN NEDEN BÖYLE BİR TALEPLE GELİNMEDİ?”

“Halkın Partisi bu kadar zamandır hükümet koalisyon görüşmeleri içerisinde maalesef kilit parti oldu. Neden böyle bir taleple örneğin 4’lü koalisyonun ilk kurulacağı zaman gelmemiştir. O zamanlar parti başkanı sayın Kudret Özersay idi. Ondan sonra UBP ile koalisyon görüşmeleri sırasında 15 aylık 4’lü koalisyon sonrasında neden UBP’ye böyle bir taleple gitmemiştir? Bu 4’lü hükümet görüşmelerinin bozulmasının ardından UBP ile çıkıp Ersan Saner Başbakan olmasın, Hasan Taçoy’da olmasın, Faiz Sucuoğlu da olmasın örneğin İskele Milletvekili Yasemin Öztürk olsun diyebilecek mi? Bu tavrı mı takınacak? Halkın Partisi UBP ile bir hükümet kuracaksa teknokrat olsun diye baskı yapacak mı? Bunları sorgulamak gerekiyor.”

“ERHÜRMAN’IN TOPLUMSAL ÇIKAR İÇİN GÖSTERDİĞİ TEVAZUYA BAKIN”

Tufan Erhürman’ın toplumsal çıkar ve menfaatler için göstermiş olduğu efendiliğe, tevazuya bakın. Parti başkanı olarak koalisyon görüşmeleri sırasında kendine gelen bu telkine rağmen hiç üslubunu bozmuyor bunu da masada tutabiliyor. Aslında makam ve mevkinin kendisi için çok fazla önemli olmadığı ortada.”


Diğer Haberler

Başa dön tuşu