KIBRISMANŞETSİYASET

Saner: ”Kurultayımızın ardından erken seçim konusu yeniden gündeme gelecektir”Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersan Saner,  BRT’de yayınlanan Manşet+ programına telefon bağlantısıyla katılarak soruları yanıtladı.

“NİSAPTA SIKINTI OLMASINI BEKLEMİYORUM”

Bugün saat 10.00’da toplanması beklenen Meclis Genel Kurulu için yaşanan ‘nisap’ tartışmalarıyla ilgili, “sıkıntı olmasını beklemiyorum” dedi.

“BERTAN BEYİN DESTEĞİ ÖNEMLİ”

Yeniden Doğuş Partisi’nden (YDP) istifa ederek Millet Partisi’ni kuran ve şu anda bağımsız milletvekilleri arasında bulunan Bertan Zaroğlu’nun nisaba destek vermesinin çok önemli olduğuna vurgu yapan Saner, “Bertan Beyin de nisaba destek vereceğini düşünüyorum. Bertan Beyin de desteği çok önemli, onunla birlikte 26 sayısına ulaşmış oluyoruz” ifadelerini kullandı.

ERKEN SEÇİM… “ERKEN SEÇİM ÇANLARI ÇALMAYA BAŞLAMIŞTIR”

Meclisin yeni yasama yılının ilk toplantısında seçimle ilgili yasa tasarısının tartışılacak olmasını da değerlendiren Başbakan Saner, UBP Kurultayının tamamlanmasıyla birlikte çalışmaların da başlayacağına işaret etti.

Muhalefetin Ağustos 2021, hükümetin de Nisan 2022 tarihlerini sunduğunu belirten Saner, kuruluşu sırasında muhalefetin ciddi tepkisiyle karşılanan ‘tartışmalı’ AD-HOC komiteden geçen “Nisan 2022” kararına da değinerek, bugün belirlenen bu tarihin gündeme geleceğini söyledi.

Erken seçim çanlarının çalmaya başladığını aktaran Saner, “Ben her seferinde dile getiriyorum; erken seçim çanları çalmaya başlamıştır. Kurultayımızın ardından bu konu yeniden gündeme gelecektir” ifadelerini kullandı.


Diğer Haberler

Başa dön tuşu